Materiály pro EDM

Spolehlivé materiály pro elektroerozi

Elektroerozivní řezání

Elektroerozivní obrábění (EDM) je technologie, která nepracuje s klasickými obráběcími nástroji, ale s tepelným a tlakovým účinkem elektrického výboje. EDM tak dovoluje obrobek opracovávat s vysokou přesností, čistotou povrchu a poradí si i s velmi tvrdými materiály jako jsou kalená ocel, žíhaná ocel, vodivá keramika nebo například polykrystalické diamanty. Elektroerozivní obrábění je tak výhodné využít při obrábění problematických tvarů, materiálů a velmi přesných rozměrů. Nabízí rovněž velice dobrý poměr mezi náklady a výslednou cenou obrobku.

V segmentu EDM dokážeme nabídnout téměř veškeré doplňky a příslušenství od kvalitních dodavatelů. 

Drátové řezačky

Elektroerozivní houbičky

„Profesionální materiály pro profesionální výkony.“

Váháte, který materiál zvolit? Poradíme Vám.

Kontakt

Strojírenská 2606,

Brandýs nad Labem, 250 01

Tel.: +420 326 326 230

Mob.: + 420 725 959 940

Email.: asistentka@rdisro.cz

Copyright © 2023 R.D.I. spol. s r.o.

Mosazné drátky

Udržujeme široký sortiment mosazných drátků se zaměřením na Evropskou produkci. Dodáváme standardní řadu drátků, špičkovou řadu drátků ARROW. V nabídce máme i ekonomické řady drátků vyráběných v Asii od prověřených výrobců.

Povlakované drátky

Zákazníci, kteří požadují maximální využití potenciálu strojů, používají drátky povlakované a to jak ze standardních řad „A“ a řady „X“. Dodáváme povlakované drátky i pro stroje, kde výrobce v primárním použití s povlakovaným drátem nepočítal, i u těchto aplikací dokáže povlakovaný drátek stroj zrychlit a řez udělat stabilnější.

Úprava chladicí vody

Velice důležité v elektroerozi je výplach nečistot z místa jiskření. K tomu dodáváme spolehlivé dionizační pryskyřice pro přípravu „nevodivé vody“. Jsou vždy mixované pro smíšené odstranění kationtů i aniontů. Neméně důležitá je samotná mechanická filtrace vody, kvalitní a spolehlivé filtry udrží vysoký výkon řezání a usnadní údržbu strojů.

Chemické přípravky, pomocníci

Pro usnadnění práce dodáváme přípravky pro čištění strojů a obrobků. Prostředky pro antikorozní ochranu obrobků, antikorozní spreje. Aditiva do vody omezující korozi obrobků.

Upínání obrobků – paletizace

Plné využití stroje a minimální časy potřebné na upnutí obrobků zajistí sortiment svěráčků a úpinek. Jak od jednoduchých univerzálních až po celé systémy navazující na okolní technologie, kdy informace o ofsetu se nese s obrobkem a zaručená přesnost upnutí na ostatních technologiích zkrátí nevýrobní časy na minimum.

Dielektrické oleje

Provozní médium v hloubičkách je dielektrický olej, který plní funkci chlazení a především odvádí nečistoty z místa jiskření. Kvalitní oleje fungují jak pro silné hrubování, tak i pro malé jiskrové mezery při jemných dokončovacích pracích. Liší se svojí viskozitou a bodem vzplanutí par. Ideální je kombinace všech vlastností, k tomu dodáváme běžné dielektrika. Pro speciální práce pak nabízíme kapaliny zaměřené přímo pro potřeby zákazníka.

Trubičky pro děrovačky

Kompletní sortiment trubiček pro EDM děrovačky. Vícekanálkové trubičky pro stabilní děrování. Mosazné trubičky na děrování ocelí. Měděné trubičky na děrování tvrdokovů.

Filtrování

Udržení provozního média v čistotě je důležité pro spolehlivost a rychlost hloubení. Kvalitní filtrace zabrání zápalům a vadám v povrchu. Dodáváme celou řadu filtrů.

Materiály pro výrobu elektrod

Wolframová měď – elektrody jsou namáhány především teplotně. Wolframová měď extrémně odolává a proto je vhodná především pro hloubení tvrdokovů. Grafit – drtivá výhoda grafitu je v rychlosti výroby samotných elektrod, tím se stává v poslední době jasnou volbou. Další jeho výhoda je minimální opal při hrubovacích pracích. Pro tyto práce jsou vhodné univerzální grafity a následně pak jemnější zrna pro dokončovací práce.

Superjemné grafity s extrémní odolností i při minimálních proudech postupně nahrazují měď i při hloubení jemných povrchů, ostrých rohů. Stejně tak se uplatní při výrobě elektrod na drátových řezačkách.

Paletizace – upnutí elektrod – robotická výměna

Pro všechny tyto operace dodáváme ucelenou řadu upínačů spořící časy potřebné k upnutí elektrod. Zároveň paletizace umožňuje robotickou výměnu elektrod, ale především obrobků.Pomůžeme Vám vybrat ideální řešení.